Барда спиртова - відхід виробництва етилового спирту. Рідина (суспензія) світло-коричневого кольору з приємним запахом зерна. Зміст сухих речовин - 6%. Вихід - близько 13 літрів на кожен літр спирту.
При виробництві кристалічного цукру з цукрових буряків, крім власне цукру, отримують побічні продукти, - буряковий жом і мелясу. Ферментацією останньої отримують етиловий спирт, аскорбінову кислоти, а також ряд інших продуктів. Після вилучення необхідного продукту (етанолу, аскорбінової кислоти і т. Д.), Рідину називають «бардою». Вміст сухої речовини спочатку не перевищує 6%, проте технології виробництва кормових добавок зажадали більш концентрованого продукту, і в даний час більшість виробників проводять дегідратацію барди з підвищенням концентрації сухих речовин до рівня 35-40% і вище.
У деяких країнах Азії і Латинської Америки первинну барду можуть використовувати як добриво шляхом прямого внесення в грунт. Однак така практика останнім часом обмежується з боку державних органів, в зв'язку з невивченістю всіх аспектів впливу (в тому числі мікробіологічного) барди на грунт, грунтові води і самі рослини.